خبرنامه

مزایای عضویت

تبلیغات

نیاز به اسپانسر تنیس|تیم تنیس روی میز تبلیغات در سایت|سایت پرشین کیا

آمار سایت


4 : تعداد افراد آنلاین
سال تاسیس : 16/12/85
آی پی شما : 54.162.165.158
تعداد بازدیدها : 2415611
آخرین به روز رسانی : 95/01/28
تعداد اخبار : ۱۸۷
عضو خبرنامه : 2998

تبلیغات در سایت

اخبار سایت


کد خبر : 61
تاريخ انتشار : ۱۳۸۹/۰۷/۱۲ - ۱۰:۱۷:۴۰  
تعداد بازديد : ۱۴۳۶  
سرویس : شبکه  
مشاهده نسخه چاپی این مطلب  
ارسال به دوستان  

  • Wireless Network >فصل دهم > مؤلفه‌های امنیتی در بلوتوس

  • بلوتوس از پروتکلهای تشخیص هویت9 ، احراز صلاحیت 10 و رمز‌نگاری؛ مدهای امنیت از جمله امنیت در سطح پیوند11 ؛ کنترل دسترسی جداگانه برای دستگاهها و سرویس‌ها؛ و استفاده از انواع شناسه12 بستگی به نوع دستگاه، حمایت می‌کند.
    امنیت در سطح پیوند تکنیک‌هایی را برای ساختن یک لایه پیوند امن فراهم می‌کند. در این تکنیکها با رمزنگاری و تشخیص هویت در سطح پیوند، پیوند امنی بین دستگاههای بلوتوس فراهم می‌شود.
    رمزنگاری و احراز هویت در بلوتوس براساس یک کلید پیوندی13 صورت می‌گیرد که بین هر دو دستگاه مرتبط با هم وجود دارد. برای تولید این کلید اولین باری که دو دستگاه در صدد ارتباط با یکدیگر بر می‌آیند، متد Pairing فراخوانده می‌شود که توسط آن دو دستگاه هویت یکدیگر را احراز کرده و یک کلید مشترک برای برقراری پیوند ایجاد می‌نمایند.
    همچنین دستگاهها برای ارتباط با هم از یک عدد هویت شخصی14 در زمان مقداردهی اولیه ارتباط استفاده می‌کنند. این عدد در واقع مانند یک رمز عبور برای ارتباط با یک دستگاه بلوتوس عمل می‌کند.
    علاوه بر این بلوتوس از تکنیکی به نام برش فرکانس15 استفاده می‌کند. در این روش فرکانس ارتباطی بین دو دستگاه براساس الگوس توافقی بین خودشان در محدوده فرکانس مجاز 1600 بار در ثانیه، عوض می‌شود تا علاوه بر اینکه نویز کمتری در ارتباطات ایجاد شود دست یافتن به داده واقعی رد و بدل شده بین دو دستگاه برای هکرها هم دشوار شود.